Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.06.2019, 04:08

Головна » 2015 » Листопад » 18 » Засідання школи молодого бібліотекаря
16:51
Засідання школи молодого бібліотекаря

13 листопада 2015 року відбулося засідання школи молодого бібліотекаря загальноосвітніх навчальних закладів. Було проведено заняття на базі районної центральної дитячої бібліотеки м. Заліщики, провела -  заступник директора по роботі з дітьми Топольницька Олександра Іванівна. Тема засідання - «Каталоги і картотеки. Основні етапи створення».

Зорієнтуватися в бібліотечному фонді читачеві допоможе система каталогів і картотек, яка є своєрідним путівником по фондах книгозбірні.

Кожен каталог має своє цільове призначення, що дозволяє проводити пошук необхідної інформації відповідно до запитів читачів. Бібліотечні каталоги і картотеки доповнюють один одного, розкривають склад і зміст бібліотечного фонду в різних аспектах.

Каталоги і картотеки містять каталожні картки, на які занесені основні дані про кожний наявний документ в бібліотеці. 

Каталоги і картотеки бібліотеки розрізняються за видами відображених документів, призначенням, охопленням фонду, способом групування та формою представлення інформації.

У кінці засідання розроблено методичні рекомендації, подано практичні поради щодо ведення, поповнення, редагування, каталогів та картотек бібліотеки: перелік регламентуючих документів до каталогів та картотек, загальні правила розстановки карток в алфавітному та систематичному каталогах за загальним українсько-російським алфавітом, примірну схему краєзнавчої картотеки. Також наведено способи популяризації каталогів та картотек серед користувачів, правила користування каталогами.

 

                                                                    Методист РНМК Теслюк Л.С.

Переглядів: 113 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Copyright MyCorp © 2019