Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com,
02145955@mail.gov.ua

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.11.2018, 22:26

Головна » 2018 » Листопад » 1 » Всеукраїнський проект «Форум: Нова українська школа»
10:23
Всеукраїнський проект «Форум: Нова українська школа»

29 жовтня 2018 року на базі Заліщицької державної гімназії за сприяння Корпусу Миру стартував усеукраїнський проект «Форум: Нова українська школа» для директорів, педагогів-організаторів та вчителів англійської мови. На урочисту церемонію відкриття прибули почесні гості не тільки з України, а й зі Сполучених Штатів Америки.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся один із організаторів заходу Еміль Гейбл, волонтер Корпусу Миру в Україні  та запросив  учасників Форуму до активної роботи.

Любов Щітка, начальник відділу міжнародних освітніх проектів Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України, зазначила, що в нашому маленькому, але надзвичайно красивому містечку зібралися справжні вчителі-натхненники, творчі, креативні, які разом з командою професіоналів за підтримки волонтерів Корпусу Миру будуть вирішувати важливі питання, пов’язані з впровадженням принципів Нової української школи. 

Генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова наголосила на ролі Корпусу Миру в організації та проведенні різноманітних освітніх проектів у нашій державі, висловила вдячність волонтерам та організаторам Форуму: Войчишин Олександрі, директору Заліщицької державної гімназії, Емілю Гейблу, волонтеру Корпусу Миру, Лучин Ірині, учителю англійської мови гімназії.

Анна Шовкалюк, координатор пілотного проекту з іноземних мов (Cambridge University Press), передала всім присутнім щирі вітання від Оксани Коваленко, головного спеціаліста з вивчення іноземних мов МОН України, і наголосила, що НУШ і англійська мова – нероздільні поняття.

Далі слово взяла Сіоні Чо, професор педагогіки, директор програми викладання англійської мови як другої Університету Маунт Сент-Вінсент. Гостя зі США порівняла освіту в цілому з роботою їхнього коледжу, названого на честь святої Елізабет,  засновниці ордену сестер милосердя, які зробили доступною освіту для жінок. Коледж Маунт Сент-Вінсент – це різноманіття дітей, але й рівність усіх. Освіта, на думку  Сіоні, має допомагати кожній дитині реалізувати свій потенціал. Для всіх учасників Форуму доктор Сіоні Чо привезла в подарунок кулькові ручки з посланням « Ласкаво просимо до всіх ваших мрій».

Про важливість такого всеукраїнського заходу говорили й представники Посольства США в Україні,  які переконані, що Форум, який став своєрідною мозаїкою України, адже в провінційне містечко Заліщики з’їхалися представники 22 областей,   надасть навички викладання англійської мови в НУШ. Представник посольства  США щодо реалізації проектів викладання англійської мови в Україні Венді Фінлейсон переконана, що українці зробили впевнений крок до глобальних змін в освіті нашої держави.

Учасників проекту вітали представники місцевої влади, зокрема Володимир Лилик, заступник голови Заліщицької РДА, та міський голова Алла Квач. Мер щиро дякувала містеру Гейблу за активну  співпрацю.

Завершила церемонію відкриття директор гімназії Олександра Войчишин, яка розповіла про значні успіхи навчального закладу у реалізації особистісно-орієнтованого підходу в освітньому процесі завдяки налагодженню та розвитку міжнародної співпраці, організації соціально значимих та інтегрованих проектів, успішному впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій.

Організатори Форуму висловили сподівання,  що  учасники проекту набудуть навиків інноваційного викладання англійської мови, отримають досвід у вирішенні питань, пов’язаних з впровадженням принципів Нової української школи, цікаво проведуть своє дозвілля.

Далі учасники проекту продовжили роботу в трьох секціях. З директорами навчальних закладів працювали Лариса Самсонова, генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН України, та Ольга Хома, начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА. Лектори розповіли про особливості інклюзивної освіти в НУШ, яка передбачає надання можливостей для рівної участі дітей з інвалідністю (фізичною, соціальною і емоційною) в загальній системі здобування освіти, для індивідуального вибору і отримання спеціальних послуг і пристосувань для тих, кому це необхідно.

Анна Шовкалюк, координатор пілотного проекту з іноземних мов (Cambridge University Press), дала практичні поради вчителям щодо викладання англійської мови в умовах НУШ. Педагоги-організатори мали змогу перейняти досвід організації командної роботи в школі від Керолайн Кауфман, волонтера Корпусу Миру в Бучачі.

Увечері волонтери проводили заняття за вибором : ведення особистого щоденника, імпровізація в школі, вирішення конфліктів.

Форум триватиме до 2 листопада 2018 року. На завершення роботи представники кожної області, що взяла участь,  презентуватимуть свої  семінари з реалізації  стратегічних завдань концепції Нової української школи.

 

 

Переглядів: 33 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz