Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.06.2019, 03:37

Головна » 2015 » Вересень » 22 » Українська освітня реформа у європейській перспективі
21:32
Українська освітня реформа у європейській перспективі

14-15 вересня 2015 року в місті Києві на базі Структурного осередку «Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні» відбулася Міжнародна конференція «Українська освітня реформа у європейській перспективі. Зміни починаються зі школи».

На пленарному засіданні конференції виступили Ева Дудек, заступник Міністра національної освіти Польщі; Лілія Гриневич, Голова комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки; Інна Совсун, заступник Міністра освіти і науки України; Алісія Пацевіч, керівник Центру громадянської освіти, Варшава, Польща; Поліна Вербицька, Всуекраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба; Ерік Факсгард, Internatinal, Швеція; Генрик Літвін, Посольство Республіки Польща в Україні; Як Герчинські, Головний експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»; Боділ Бовнер, Шведська асоціація місцевих органів влади.

Тернопільщину представляли Володимир Уруський, заступник директора Тернопільського ОКІППО, Надія Підгребя, завідувач відділу з питань освіти Заліщицької РДА,  і група педагогів Заліщицької державної гімназії: Олександра Войчишин, директор, Василь Дяків, заступник директора, член Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», а також Наталія Пацарина і Марія Савчинська, учителі гімназії. Варто зауважити, що саме цей заклад став пілотною школою у Проекті «Класна школа». Згаданий проект реалізується польською неурядовою організацією «Центр громадянської освіти» у партнерстві з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та співфінансується Фондом «Освіта для демократії» в рамках програми РІТА.

У перший день на конференції було розглянуто такі питання:

  • Реформа освіти в Україні крізь призму досвіду освітньої реформи в Республіка Польща.
  • Децентралізація освіти: головні виклики.
  • Роль місцевого самоврядування у забезпеченні якості освіти. Шведський досвід.
  • Сфери змін в українській школі.
  • Проект «Класна школа»: досвід польських шкіл та пілотних шкіл в Україні.

Другий день був повністю присвячений проекту «Класна школа». Польські колеги ділилися досвідом з українськими педагогами, як зробити школу «класною». Спільно визначали правила програми, завдання школи, роль впливових осіб, місцевого самоврядування та ЗМІ.

Цікавою була й робота в групах, яка охоплювала такі теми:

  • Залучення учнів до участі в класних і шкільних дебатах.
  • Завдання команди «Класної школи».
  • Нові технології в школах: Кодекс 2.0.
  • Спілкування в проекті: створення шкільних блогів.
Переглядів: 151 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.5/2
Copyright MyCorp © 2019