Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com,
02145955@mail.gov.ua

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 21.10.2018, 22:56

Головна » 2018 » Лютий » 7 » У РАЙОНІ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК ДІТЕЙ РОЗПОЧАТО
09:28
У РАЙОНІ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК ДІТЕЙ РОЗПОЧАТО

Турбота про здоров'я дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем молодого покоління. Разом з тим, сьогодні стан здоров'я дітей в Україні викликає найбільшу стурбованість. Упродовж останніх років зберігається тенденція до його погіршення. Звичайно, вона обумовлена впливом різних негативних факторів соціально-економічного, екологічного та психо-емоційного характеру.

Академія медичних наук України констатує, що 80% випускників шкіл мають хронічні захворювання, що часто призводить до зниження працездатності та соціальної активності молодої людини.

Останні статистичні дані ВОЗ свідчать: захворюваність дітей 7-14 років збільшилася майже на 35 %; зріс кількісний показник дитячої інвалідності.

Причому фахівці вважають, що близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя у дитячі та молоді роки, тому збереження здоров'я дітей України, відновлення їх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку є важливим напрямком державної політики на сучасному етапі.

Законом України "Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини"  проголошено, що діти мають не тільки особливі потреби, а й громадські, політичні, соціальні, культурні та економічні права. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок.

У районі мешкає 5054 дитини шкільного віку, з них: 1634 дитини, які виховуються в малозабезпечених і багатодітних сім’ях, 44  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 188 дітей-інвалідів, 1193 дитини, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2843 дитини, які перебувають на диспансерному обліку, 353 талановитих та обдарованих, відмінників навчання, 553 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Відповідно до Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (розпорядження голови ОДА від 17.05.13р. №202-од «Про затвердження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету») завдяки відділу з питань освіти, молоді і спорту в 2017 році  оздоровилося  82 дітей  району в оздоровчих закладах області і за межами області, а також в Державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» та в державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек». Першочергово  оздоровлюються діти соціально незахищених категорій (діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, що перебувають на диспансерному обліку).

Станом на 31 грудня 2017 року в УДЦ «Молода гвардія» оздоровилось 12 дітей. У ДПУ МДЦ «Артек» оздоровилося 9 дітей. В обласних оздоровчих закладах - 61дитина.

Хочеться коротко ознайомити батьків з легендарними дитячими таборами.

Дитячий табір «Артек», який зараз знаходиться в одному із санаторіїв Пущі Водиці що під Києвом – структура багатооб'єктна та мультизадачна. Аби організувати цікаве перебування дітей, вона  має безліч всього. Мова не лише про спальні корпуси та їдальню, а й про різноманітні спортивні майданчики, приміщення для гуртків, концертні зали та територію. За словами організаторів, новий "Артек" користується трьома спортивними майданчиками для колективних ігор та окремими для індивідуальних. Зокрема, діти зможуть грати і у настільний теніс, і у великий, а також у бадмінтон. І хоча тут немає моря, на території санаторію є озеро, одне із найчистіших в країні. Сюди вода надходить із артезіанських джерел. Санстанція часто перевіряє його, і воно, за показниками екологічності,  дуже хороше. Біля нього – піщаний пляж, де можна засмагати і купатися. Дітей також водять до басейну на спеціальні змагання. Тут є великий кіноконцертний зал та трохи менші хореографічні зали. Окремі приміщення, яке будуть використовувати для перегляду відеофільмів, для заняття у гуртках та іншої діяльності.

Український дитячий центр «Молода гвардія», якому в 2017 р. виповнилося 93 роки, - це комплекс таборів «Зоряний», «Сонячний», «Прибережний». Проживання в кімнатах по 8-10 чоловік у 2-, 3-, і 4-поверхових стаціонарних спальних корпусах таборів, розташованих у парковій зоні і на березі моря. Унікальність природи центру в тому, що він розташований у парковій зоні відпочинку «Лузанівка» на березі Чорного моря. Центр має власний обладнаний пляж протяжністю 950 м, кіноконцертний зал і літню кіноконцертну площадку на 1200 місць, бібліотеку з читальним залом і книжним фондом біля 50000 книг, автомістечко з навчальними класами і площадками. Табори центру мають футбольні, волейбольні і баскетбольні площадки. Тенісний корт розташований біля самого моря. Діти є учасниками традиційних молодогвардійських справ: Дня України, Дня іменинника, свята сміху, Дня підприємця, Дитячого експресу, вечора сучасної музики, конкурсу акторської майстерності, Дня Нептуна, Дня лицаря і Русалочки, змагань з футболу, тенісу, туризму, плавання, конкурсів прикладного мистецтва, малюнків на асфальті, родинного дерева життя своєї сім'ї тощо. Діти, котрі відпочивають в центрі, отримують додаткові знання, уміння, навики, дізнаються багато корисного, цікавого, відвідуючи творчі майстерні.

  Під час відпочинку та оздоровлення в цих  таборах дітям надається великий вибір цікавих, пізнавальних, розвиваючих занять і заходів, а також можливість не переривати навчання в школі.

У всіх, хто побував там, залишись найкращі спогади і незабутні враження про відпочинок. Про це свідчать фотографії, надіслані до нашого відділу.

  З метою забезпечення дітей району оздоровленням та відпочинком відділ з питань освіти, молоді і спорту райдержадміністрації розпочинає  здійснювати підбір та направлення дітей пільгових категорій в Український дитячий центр «Молода гвардія» (Одеська область), державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек», ДОЗ “Ромашка” с. Нирків та інші дитячі оздоровчі заклади  України, області та району.

Підбір дітей здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» і на підставі відповідних Положень та Інструкцій. Діти направляються в оздоровчі табори області та України за бюджетними (безкоштовними) путівками та путівками, які частково фінансуються з бюджету (для батьків доплата становить 20, 30 або 50% від загальної вартості путівки). Обов’язковим є тільки доплата за проїзд (сума встановлюється залежно від дитячого закладу оздоровлення). Термін оздоровлення становить 21 день. Путівки надаються дітям віком: у період з кінця вересня до середини травня - від 8 до 16 років включно, а в період з середини травня до кінця вересня - від 7 до 17 років включно.

Категорії дітей:

-  діти - сироти

- діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти – інваліди, здатні до самообслуговування;

- діти із малозабезпечених сімей;

- діти із багатодітних сімей (при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством);

- діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у зоні проведення АТО;

- діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення;

- діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха;

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків.

З метою досягнення прозорості в розподілі путівок для дітей (як і в минулі роки) публікуємо графіки заїздів і назви санаторіїв у районній газеті «Колос», даємо оголошення по місцевому радіомовленню, а також по навчальних закладах і в районну лікарню. Направлення дітей проходить комісійно.

Батьків, які виявили бажання відправити дітей на оздоровлення та відпочинок, просимо  звертатися за більш детальною інформацією за адресою м. Заліщики, вул. С.Бандери 15 «Б», каб. 32, тел 2 16 38 або 2 33 55.

 

 

                                                  Г.Є.Самковська,
головний спеціаліст відділу
                                                      з питань освіти, молоді і спорту Заліщицької  РДА

Переглядів: 74 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz