Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com,
02145955@mail.gov.ua

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 18.02.2019, 17:27

Головна » 2017 » Липень » 29 » Торгівля людьми – це не міф, це реальність
23:56
Торгівля людьми – це не міф, це реальність

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була порушена правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи. Так з’явився термін «біле рабство», який пізніше поширився на загальне поняття торгівлі людьми.

З тих пір феномен торгівлі людьми піддається постійному аналізу і є предметом багатьох суперечок і дискусій. Однак якщо подивитися на більшість документів, публікацій, виступів з проблеми, то стане очевидно, що часто поняття «торгівля людьми» обмежується «торгівлею жінками». При цьому в більшості випадків мова йде про торгівлю жінками з метою використання в проституції, порнобізнесі, сексуальній сфері тощо. Безумовно, торгівля жінками є складовою частиною злочину «торгівля людьми», однак це поняття є більш широким: об’єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі та віку.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

     У даний момент найбільш повне визначення торгівлі людьми дає «Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми», який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю. Протокол є основним сучасним документом, спрямованим на боротьбу з цим злочином. Він визначає торгівлю людьми як здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховання чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

З приведених вище визначень випливає, що торгівля людьми – це сукупність таких ознак, як: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

     Інформаційна кампанія з протидії торгівлі людьми охопила всі регіони України. Ключовим завданням сьогодення є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертання уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків, дітей, які постраждали від цього злочину.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності уряду України у сфері захисту прав людини.

Міністерство закордонних справ України закликає громадян України, які потрапляють особисто або мають інформацію про потрапляння інших громадян України чи іноземних громадян у ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, негайно інформувати компетентні органи та українські дипломатичні установи. Таке інформування є вкрай важливим для забезпечення належного реагування на факти вчинення злочинів у сфері торгівлі людьми проти українців за кордоном з метою захисту їхніх прав та інтересів, надання інформації для кримінального переслідування винних осіб, забезпечення безпеки постраждалих під час перебування за кордоном та їхнього безперешкодного повернення в Україну.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони також можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи; вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; вас примушували відробляти неіснуючі борги або втягнули в злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України постраждалим особам, виходячи з їхніх особистих потреб, таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна,соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), у тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Більш детальну інформацію про ризики потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми; види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від  торгівлі людьми; контакти відповідальних осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати, звернувшись до відділу сім’ї та молоді ТОДА за телефоном (03552)27-17-02.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись  на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми  та консультування  мігрантів 0(800) 505 501 (зі стаціонарних телефонів) та «572» (для абонентів  Київстар, Vodafone та life).

28 липня 2017 року за участю працівників структурних підрозділів Заліщицької райдержадміністрації, підприємств та установ району відділом з питань освіти, молоді і спорту райдержадміністрації проведено семінар на тему «Торгівля людьми - це не міф, це реальність». Учасників семінару ознайомлено з актуальністю глобальної проблеми торгівлі людьми. Зокрема, доведено до відома форми торгівлі людьми та право на допомогу від держави у випадку виникнення такої ситуації.

Крім того, з метою відзначення в районі Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 30 липня 2017 року  відділом з питань освіти, молоді і спорту Заліщицької райдержадміністрації спільно  з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районним центром зайнятості проведено інформаційну кампанію для мешканців міста. У рамках інформаційної кампанії  проведено опитування щодо актуальності даної проблеми та фактів виявлення торгівлі людьми. Більшість респондентів, враховуючи складну соціально-економічну ситуацію в країні, вважають цю проблему актуальною. Разом з тим, жоден з опитуваних не підтвердив наявність факту торгівлі людьми в його житті чи житті його рідних.

Учасникам заходів, проведених до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, роздано брошури та презентовано відеоматеріали.

 

Г.Є.Самковська,
головний спеціаліст відділу
з питань освіти, молоді і спорту Заліщицької РДА

Переглядів: 106 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2019