Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 16.06.2019, 11:29

Головна » 2015 » Листопад » 10 » Створення сприятливого середовища для адаптації першокласників до навчання в школі
17:06
Створення сприятливого середовища для адаптації першокласників до навчання в школі

Створення сприятливого середовища для адаптації першокласників до навчання в школі

Такою була тема семінару-тренінгу для учителів 1-х класів, який відбувся 5 листопада в Заліщицькому районному науково-методичному кабінеті. На семінар були запрошені директор ЗОШ I-III ст. смт. Товсте Окопняк М.А. та заступник директора спеціалізованої школи імені Осипа Маковея Чорна Л.М.

Оновлення змісту і навчально-методичного забезпечення нового етапу розвитку початкової освіти на сучасному етапі відбувається послідовно і дуже швидко. Усі вчителі-«першокласники» знову навчаються. Зазвичай, увагу педагогів зосереджено на предметних результах навчання, які досягають через поурочну та тематичну мету засвоєння учнем конкретного навчального матеріалу. Безумовно, це дуже важливо, але недостатньо, зважаючи на те, що кожен молодший школяр має бути адекватно навчений і розвинений як для свого щоденного життя, так і для передумови успішного навчання в основній школі.

Педагогічна наука озброїла вчителів безліччю методик, форм, методів роботи з дітьми шестирічного віку. Створено нові підручники, додаткові зошити на друкованій основі, які занурюють дитину у світ логічних ігор, розмальовок, тренувальних вправ. Наочні посібники та навчальні таблиці задовольняють потребу малюків у реалізації принципу наочності навчання. Але тільки  від методичної майстерності учителя, від уміння використовувати весь методичний арсенал залежить успіх у навчанні кожного першокласника зокрема.

Метою семінару-тренінгу була активна взаємодія вчителів під час роботи методичного заходу, яка б сприяла обміну інформацією, творчими напрацюваннями, досвідом, налагодженню емоційних контактів між учасниками процесу. Саме тому широко використовувались інтерактивні форми методичної роботи, які підготувала методист РНМК Гурська Т.Р. (тренер семінару): інтерактивні вправи «Очікування», «Стоп-кадр», «Порожнє крісло», «Мозкова атака», «Валіза в дорогу» та «Методичний ярмарок». В ході семінару доцільною та цікавою формою був відеотренінг «Особливості проведення уроків у 1-му класі під час адаптаційного періоду» (відео-урок та фрагмент відеоуроку), який підготували тренери семінару, вчителі початкових класів ЗОШ I-III ст. смт. Товсте Тракало С.І., Кметик С.З.

Нестандартна форма проведення методичного заходу сподобалась всім учасникам семінару, адже вона сприяла засвоєнню найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання першокласників, які допомагають наймолодшим учасникам навчально-виховного процесу адаптуватись до нових умов.

Методист РНМК Гурська Т.Р.

Переглядів: 164 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Copyright MyCorp © 2019