Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.06.2019, 04:09

Головна » 2016 » Березень » 30 » Школа педмайстерності практичних психологів
16:10
Школа педмайстерності практичних психологів

Останнім часом гостро постала проблема зростання конфліктності серед педагогів та учнів ЗОШ, спричинена умовами нашого сьогодення і специфічними проблемами педагогічного середовища.

Конфлікти є частиною повсякденного життя. Багато з людей практично щодня виявляються втягненими в той або інший конфлікт.

З метою формування компетентності практичних психологів з питань конфліктології 30 березня 2016 року на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. О. Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м. Заліщики відбулася школа педмайстерності практичних психологів на тему «Психологія вирішення учнівських і педагогічних конфліктів».

Методист РНМК, що відповідає за психологічну службу, Мирончук О. Я. виступила з теоретичним питанням «Психологія вирішення учнівських та педагогічних конфліктів».

    З учнями 7 класу Свіченюк Н. В., практичний психолог спеціалізованої школи, з метою ознайомлення учнів з поняттям конфлікту, його видами, та правилами врегулювання провела  корекційне заняття «Спілкуємося без конфліктів».  Завдання цього заняття були такі:

1. допомогти дітям зрозуміти природу конфліктів, причини їх виникнення та шляхи подолання;

2. набути практичних навичок конструктивної поведінки в конфліктній ситуації;

3. переконати учнів у тому, що права іншої людини треба по­важати.

Працівники психологічної служби стали активними учасниками таких вправ: «Мої дії в конфлікті», «Місток», «Павутиння конфліктів».

Також Наталією Василівною проведено тренінг  з практичними психологами ЗНЗ району «Шляхи профілактики та вирішення конфліктів у школі». Учасники тренінгу за допомогою спільної роботи в групах, міні-лекції, «мозкової атаки», вправи «Я… Ти…», «Коло», «Мій погляд на взаємини» знаходили  конструктивні способи вирішення проблемних ситуацій; працювали над розвитком професійної рефлексії; активізації творчого пошуку та досвіду; відпрацьовували навички формування позитивного психологічного клімату в колективі. А ще ці вправи забезпечили психологічне розвантаження; сприяли згуртуванню колективу.

Практичні психологи ЗНЗ району активно обговорювали проблеми виникнення конфліктів у шкільному середовищі та ділилися досвідом роботи.  Підсумком семінару-практикуму було прийнято методичні рекомендації.

 Учасники школи педагогічної майстерності висловлюють щиру вдячність дирекції спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. О. Маковея за теплу та дружню атмосферу. Свою роботу ми хочемо завершити словами Дж. П. Гілфорда «Жити-значить мати проблеми. Вирішувати їх - значить рости інтелектуально».

Переглядів: 173 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2019