Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.06.2019, 03:36

Головна » 2015 » Грудень » 15 » Правове забезпечення реформи освіти
16:35
Правове забезпечення реформи освіти

9 грудня у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», які зібрали понад 500 освітян. Слухання відбулися за участі народних депутатів України, представників міністерств та відомств, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, представників усіх ланок і форм освіти, роботодавців, профспілкових, громадських освітянських і студентських організацій, європейських експертів. У складі делегації від Тернопільської області була і завідувач відділу з питань освіти Заліщицької РДА Надія Підгребя. 

Головною темою дискусій став проект закону України «Про освіту», адже він (і це не секрет) підтримується не всіма. Перш за все це стосується дванадцятирічного терміну навчання в школі. Багато нововведень пов’язаних із процесом децентралізації. Під час обговорення лунали й закиди про те, що, мовляв, базовий закон занадто зарегульовує галузь, а основна увага приділяється адміністративній складовій.

Результатом обговорення учасниками слухань стали конкретні пропозиції до чинного законодавства, що дадуть змогу оптимізувати роботу над новою редакцією закону України «Про освіту», а також отримати законодавчі пропозиції як до галузевих законів у сфері освіти, так і до інших законодавчих актів, що регулюють питання освітньої діяльності. 

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд вела парламентські слухання. Під час виступу при відкритті вона зазначила: «Переконана, що настав час достатньої впевненості для запровадження основних цінностей у системі освіти». Міністр освіти і науки Сергій Квіт продовжив її думку, наголосивши на тому, що «жоден закон не працюватиме, якщо не відбудеться зміна цінностей людини і суспільства, таких як свобода, гідність, відповідальність, довіра, співпраця, патріотизм». Саме ці цінності, за словами Сергія Мироновича, й закладено в реформу освіти».

Лілія Гриневич, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, наголосила на тому, що «навіть на тлі війни й економічної кризи ми не повинні відволікатися від стратегічної перспективи – саме на її найближчі десятиліття має закладати нове освітнє законодавство. Саме законодавство має дати відповіді щодо того, як забезпечити нашим дітям новий зміст освіти та нові підходи до викладання, як створити кожній дитині належні умови навчання та як знайти баланс між конституційним правом доступу до якісної освіти для кожного і свободою вибору в освіті, відповідно до власних переконань, потреб і можливостей».

Вразив усіх і лаконічний виступ  Марини Порошенко – дружини Президента України: «Хочу наголосити, що обраний Україною європейський шлях розвитку насамперед означає зміну ставлення до людини, тому основою нового Закону України «Про освіту» мають стати саме інтереси дитини, школяра, студента, вчителів і батьків».

Переглянути відео парламентських слухань з переходом за посиланням 

 http://pedpresa.ua/145023-video-parlamentski-sluhannya-pravove zabezpechennya-reformy-osvity-v-ukrayini-09-12-2015r.html

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 161 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Copyright MyCorp © 2019