Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 16.06.2019, 11:56

Головна » 2016 » Березень » 23 » Обласний форум юних музеєзнавців Тернопільщини
09:52
Обласний форум юних музеєзнавців Тернопільщини

Нещодавно  на базі Тернопільського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2» проведено обласний форум учнівської молоді «Ми – юні музеєзнавці Тернопільщини». Наш район представляли  учні ЗОШ І-ІІІ ст.с.Садки на чолі з керівником музею, вчителем української мови та літератури, поетесою, членом Національної спілки Журналістів України Рибцуник Ганною Михайлівною, які розповіли про музей Повстанської слави імені Катерини Грицик та її бойових побратимів, а також  ознайомили з історією виникнення, його назвою і діяльністю. (Музей засновано в 2003 р, зареєстровано в 2010 р. На даний час у ньому  налічується  736 експонатів 413 з яких - оригінали. Як виник  музей? Учні школи під керівництвом Ганни Михайлівни проводили  експедицію «Моя родина в долі України». А так , як  село дуже патріотичне , то було  багато матеріалу про дії УПА в селі. Щоб цей матеріал не стояв «мертвим вантажем», а сприяв патріотичному вихованню молоді, виникла ідея створити музей . Чому музей носить ім’я Катерини Грицик? Це як данина пам’яті цій  мужній дівчині, яка в свої 24 роки дуже багато зробила для утвердження української незалежності, і, як ЇЇ брат та сестра, поставила своє юне життя на вівтар волі. Катруся загинула мученицькою смертю.
Юні музеєзнавці  ведуть активну роботу з вивчення невідомих сторінок історії повстанської діяльності на території села. Жваве листування із школою с. Бабино Вижницького району Чернівецької області допомогло відкрити невідомі сторінки життя безстрашного повстанця, уродженця нашого села, Івана Лесіва (псевдо «Олег»), який загинув у цьому селі на Буковині.
Велику допомогу в роботі музею надає колишній учитель історії, а нині історик-аматор, Антон Іванович Могилюк, який на даний час проживає в с. Слобідка нашого району. Юними музеєзнавцями під керівництвом Ганни Михайлівни проводиться багато виховних заходів, екскурсій, музейних уроків, уроків мужності, зустрічей із цікавими людьми).

В обласному заході брали участь юні музеєзнавці, екскурсоводи, керівники музеїв закладів освіти  та методисти РМК, відповідальні за організацію музейної справи. Програма форуму передбачала презентації музеїв та виставкових матеріалів, які було зібрано під час проведення пошуково-дослідницької та науково-краєзнавчої роботи учнями навчальних закладів.

В обговоренні питання «Шкільний музей – невід’ємна частина навчально-виховного процесу» виступили Українець Наталія, старший науковий співробітник науково-методичного відділу зі створення музеїв обласного краєзнавчого музею, Олещук Ігор, старший науковий працівник обласного історико-меморіального музею політичних в’язнів та репресованих. Про ефективність та результативність проведення обласного огляду-обліку музеїв закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України проінформував присутніх завідувач науково-краєзнавчого відділу ТОКЦТКСЕУМ Михайло Фалінський.

Учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Садки , юні музеєзнавці, керівник музею Рибцуник Г.М. та методист РНМК Сасанчин З.Я. нагороджені дипломами департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Музеї району зареєстровані  у сфері управління Міністерства освіти і науки України ( «Національно – патріотичний музей Катерини Грицик та їх побратимів»  ЗОШ І- ІІІ ст с. Садки, «Літературна кімната – музей Осипа Маковея»  СШ І-ІІІ ст. ім. Осипа Маковея м. Заліщики,  Зразковий музей «Стрілецька слава»  Заліщицького районного БДЮТ,  «Історико – краєзнавчий музей»  ЗОШ І-ІІІ ст. с. Лисівці, Народознавчий музей «Берегиня» ЗОШ І-ІІ ст. с. Новосілка),  отримали свідоцтва про державну реєстрацію музеїв закладів освіти. 

 

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 202 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Copyright MyCorp © 2019