Психологічна служба
Наші координати
Відділ з питань освіти,
молоді і спорту
Заліщицької РДА
Тернопільська область
м. Заліщики
вул. C.Бандери 15-Б
Приймальня (03554)21638
e-mail: rayvozal@gmail.com

Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Користні посилання
Міністерство освіти
ТІППО
Щоденник
Педагогічна преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.09.2019, 17:56

Психологічна служба

(методист РНМК Мирончук Оксана Ярославівна)

 

Вас вітає психологічна служба системи освіти Заліщицького району!

    «Наше завдання не в тому, щоб зробити

себе необхідними нашим дітям, а навпаки,

у тому, щоб допомогти їм навчитися,

по можливості скоріше обходитися без нас».

К.О. Конраді

 

     Перед сучасною школою постає завдання максимального розкриття й розвитку потенціалу кожної особистості, її підготовки до самовдосконалення, самовизначення та самореалізації. Важливу роль у вирішенні цього завдання відіграє психологія.

    Діяльність психологічної служби системи освіти Заліщицького району спрямована на вирішення соціально-значущих проблем учнів, педагогів, школи і освіти в цілому.

    Психологічна служба діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.   Забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчальних закладів.

Описание: C:\Users\Lenovo\Desktop\фото гімназія\DSCF0674.jpg        У 2015-2016 навчальному році психологічну службу Заліщицького району складають: 1 методист (1 ставка), 4 практичних психологи ЗНЗ (3,75 ставки) та 1 практичний психолог ДНЗ (0,5 ставки). Забезпечення служби фахівцями відповідно до нормативів чисельності становить 65%.

      Кваліфікаційний рівень практичних психологів: 1 практичний психолог вищої кваліфікаційної категорії, 2 – І кваліфікаційної категорії,  2 – спеціалісти.

 

У 2015-2016 навчальному році діяльність психологічної служби Заліщицького району буде спрямована на реалізацію таких завдань:

 • реалізація заходів, спрямованих на виконання наказу Міністерства освіти і  науки   України від 06.08.2013р. №1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року»;
 • подальше розширення і зміцнення мережі психологічної служби у відповідності до нормативно-правових документів, які регламентують діяльність служби в системі освіти України;
 • підвищення ефективності та результативності діяльності служби, доведення її важливості до розв’язання проблем якості освіти;
 • впровадження системного підходу в роботі практичних психологів;
 • забезпечення наступності в роботі практичних психологів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів;
 • вдосконалення системи роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю;
 • психологічний супровід інтеграції дітей з особливими потребами в загальноосвітні навчальні заклади;
 • психологічне забезпечення допрофільної підготовки учнів 8-х класів та впровадження профільного навчання;
 • вдосконалення традиційних та впровадження нових (інтелектуальних, з використанням інформаційних технологій) методів профілактики поширення ВІЛ-інфекції, наркоманії, алкоголізму та різних форм узагальнень в молодіжному середовищі;
 • забезпечення надання психологічних послуг адміністрації, педагогам, батькам, учням у сільських школах з малою наповнюваністю, у тих закладах, де неможливо ввести посади фахівців психологічної служби;
 • організація та координація соціально-психологічних досліджень з актуальних питань діяльності практичних психологів  закладів освіти;
 • продовження роботи щодо укомплектування та розширення бази інформаційно-методичного забезпечення;
 • організація міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії психологічної служби з державними організаціями та службами, які опікуються проблемами дітей та підлітків.

 

Протягом 2015-2016 навчального року методичне об’єднання працівників психологічної служби працює над науково-методичною проблемою: «Формування професійної компетентності працівника психологічної служби».

Протягом 2016-2017 навчального року районне методичне об’єднання працівників психологічної служби продовжує працювати над науково-методичною проблемою: «Формування професійної компетентності працівника психологічної служби».

Метою діяльності районної психологічної служби є забезпечення доступності якісних соціально-психологічних послуг у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району для організації адаптивного і комфортного середовища для всіх учасників навчально-виховного процесу шляхом інформаційно-методичного забезпечення діяльності робітників психологічної служби системи освіти.

У 2016-2017 навчальному році діяльність психологічної служби Заліщицького району буде спрямована на реалізацію таких завдань:

- максимального забезпечення навчальних закладів усіх типів практичними психологами;
- покращання методичного забезпечення діяльності працівників служби;
- організація надання допомоги постраждалим внутрішньо переміщеним учням і їх сім'ям в адаптації до нових умов проживання і навчання, дітям і сім'ям учасників АТО;
 психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативна і просвітницька робота з батьками таких дітей;
- впровадження системного підходу в роботі практичних психологів;
- допомога у вирішенні проблем адаптації дітей до навчального закладу та запобігання конфліктам в учнівських колективах, у тому числі і засобами медіації та миробудування;
 посилення профілактичної роботи щодо протидії торгівлі людьми;
-забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення належних соціально-психологічних умов для комфортного освітнього середовища та захисту честі і гідності учнів, вихованців, студентів;
- забезпечення надання психологічних послуг адміністрації, педагогам, батькам, учням у сільських школах з малою наповнюваністю, у тих закладах, де неможливо ввести посади фахівців психологічної служби;
-  налагодження ефективної міжсекторальної та міжвідомчої взаємодії із спеціалістами відповідних служб (службою у справах дітей, центрами занятості населення, центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді тощо) у забезпеченні повноцінного психологічного і соціального розвитку дітей та молоді.

У 2016-2017 навчальному році Заліщицька психологічна служба нараховує 7 працівників, (1 – методист, що відповідає за психологічну службу, 1 – практичний психолог ДНЗ, 5 – психологів ЗНЗ).

Таким чином, посади практичних психологів введені у 8 освітніх закладах району: практичних психологів – у 6 загальноосвітніх школах, однак, дефіцит становить 11 ставок практичних психологів; а також у двох ДНЗ практичний психолог (дефіцит становить 22,25 ставки).    

Кваліфікаційний рівень практичних психологів такий: 2 практичних психологи вищої кваліфікаційної категорії, 1 – І кваліфікаційної категорії,  решту – спеціалісти.

3 практичних психологи працюють на повну ставку, 2 практичних психологи – 0,75 ставки, 2 практичних психологи - 0,5 ставки. У районі ведеться поступове забезпечення працівників психологічної служби кабінетами: 4 працівники забезпечені кабінетами, суміщене у 4 практичних психологів.

У 2016 році підвищили свій кваліфікаційний рівень 2 працівники психологічної служби.

Новини психологічної служби

Засідання ШПМ практичних психологів на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Заліщики на тему: " Напрацювання соціальних навичок як спосіб роботи з проявами агресії в дитячому середовищі"

Розвиток інклюзивної освіти: спільні зусилля - запорука успіху

Засідання школи педагогічної майстерності практичних психологів (20 грудня 2016р.)

Школа педагогічної майстерності практичних психологів (30 березня 2016 р.)

Круглий стіл «Сучасна професійна орієнтація: виклики часу, тенденції, підходи» (27 січня 2016 р.). 

Засідання школи педагогічної майстерності для  практичних психологів загальноосвітніх закладів району на тему «Теоретико – практичні аспекти психолого-педагогічної підтримки обдарованих дітей»  на базі Заліщицької державної гімназії   (03 грудня 2015 року)

Районний психологічний семінар на тему: "Особливості психологічного консультування " на базі ЗОШ І-ІІІ ст. смт Товсте (25 лютого 2015 р.).

Інтерактивне заняття на тему «Командоутворення» (ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Садки ).

Участь у районних семінарах психолога спеціалізованої школи І-ІІІ ст. ім. О. Маковея м. Заліщики Свіченюк Н.В.

 

Методичні рекомендації

Попередження суїцидальної поведінки

Інклюзивна освіта: навчаємо і виховуємо разом

Організація інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах

Як вберегти дитину від смертельних флешмобів: поради для батьків, вчителів

Психолого-педагогічний супровід учнів – учасників предметних олімпіад

Забезпечуємо впевнений старт шкільного навчання

Методичні рекомендації щодо складання та ведення обов'язкової документації практичного психолога та соціального педагога

 Профілактика посттравматичних стресових розладів у дітей

Обдаровані діти

Психологічний портрет обдарованого учня

Підготовка до ЗНО

Школа педагогічної майстерності практичних психологів району Психологічний брейн-ринг «Цікава психологія» Презентація

Школа педагогічної майстерності практичних психологів району Психологічний тренінг шлях до творчості. Презентація

Нормативно-правова база

КОНВЕНЦІЯ про права дитини

Про оптимізацію діяльності працівників психологічної служби 

Нормативно-правова база з питання сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах

Перелік основних нормативних актів щодо діяльності психологічної служби системи освіти України

Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України

Про визначення завдань працівників психологічної служби системи освіти в умовах інклюзивного навчання

Про виконання обласної та районної програм підтримки осіб,  які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки

Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року

Про організацію психологічногоі соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання

 

Контактна інформація:

E-mail: muronchukoks@gmail.com

Copyright MyCorp © 2019